Grupy oddzielone podziałami – jednak nie

Szanowna Redakcjo,
czy grupy społeczne (np. mieszkańcy miasta i kierownictwo firmy) mogą być od siebie oddzielone podziałami klasowymi? Na przykład w zdaniu: Grupy te były od siebie oddzielone strzeżonymi strefami, podziałami klasowymi i etnicznymi oraz odległościami, które trzeba było pokonać pieszo albo samochodem.

Dziękuję za wskazówki.
Z poważaniem
Czytelniczka
W zdaniu, które Pani przywołała, konkret (strzeżone strefy, odległości, które trzeba pokonać pieszo lub samochodem) miesza się z abstraktem (podziały klasowe). Niezależnie od tego, jakiego czasownika użyjemy dla wskazania, że wymienione elementy oddzielały różne grupy od siebie, nie możemy łączyć tak różnych pojęć, ponieważ daje to absurdalny efekt. A już na pewno nie można czegoś oddzielić podziałami.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski