Gwiezdne wojny

Witam!
Mam pytanie dotyczące Gwiezdnych wojen (tytuły filmów SF). Czy jest możliwe pisanie Wojen wielką literą, np. na stronach fanów? Znalazłam takie coś: „Użycie wielkiej litery ze względów uczuciowych jest indywidualną sprawą piszącego”. Czy jeśli nazwy Gwiezdne wojny nie używa się jako tytułu, ale jako nazwy rzeczy z tym związanych, można pisać Wojny dużą? Chodzi mi o Gwiezdne Wojny jako zbiór filmów, książek, komiksów, figurek, zabawek itp.
Pozdrawiam, Monilip
PS. 500 znaków to strasznie mało.
Najlepiej podać przynajmniej jedno zdanie z użyciem problematycznego zapisu, wtedy łatwiej i rozstrzygnąć problem, i zmieścić się w limicie 500 znaków.
Rozumiem przywiązanie do Gwiezdnych wojen i wszystkiego, co z nimi związane, ale przywołana reguła nie ma tu zastosowania. Przyczyna pierwsza wynika z analizy przepisów ortograficznych. Zdanie przytoczone w pytaniu pochodzi z Wielkiego słownika ortograficznego PWN i jest częścią reguły, którą następnie bliżej objaśniono. Z tych objaśnień wynika, że chodzi o wyrażanie szacunku do realnych osób oraz szczególnie ważnych zdarzeń, instytucji i symboli. Przyczyna druga zaś wynika z troski o komunikatywność. Wielka litera jest sposobem wyróżniania wyrazów, w związku z tym należy używać jej oszczędnie, bo nadmiar wyróżnień osłabia ich wartość.
Czasem jednak oba wyrazy w tej nazwie moglibyśmy zapisać wielkimi literami, ale na mocy innych zasad ortograficznych, związanych ze znaczeniem wyrazu, na przykład gdyby była to nazwa czasopisma lub serii wydawniczej albo nazwa marki jakiegoś produktu (np. gry).
W przypadku gdy chcemy tej nazwy użyć w odniesieniu do przedmiotów, a nie jest to nazwa handlowa, trzeba wybrać jeszcze lepsze rozwiązanie: pisać gwiezdne wojny (małymi literami). Rozumiem, że entuzjaści chcieliby wszystko, co z nimi związane, wyróżniać w piśmie, ale proszę pamiętać, że nadużywanie wielkich liter tylko utrudnia rozumienie tekstu. Zresztą zapis małymi literami wskazuje, że gwiezdne wojny to frazeologizm o znaczeniu 'wszystko, co związane z filmem Gwiezdne wojny'. Taki frazeologizm to powód do dumy.
Tym sposobem mamy trzy zapisy, które można wykorzystać, aby osiągnąć większą precyzję myśli, np. „Film Gwiezdne wojny oglądałem wiele razy, w Gwiezdne Wojny gram codziennie, ale te wszystkie inne gwiezdne wojny (tzn. np. kolekcjonowanie figurek) mnie nudzą”.
Jan Grzenia