György

Jak brzmi dopełniacz węgierskiego imienia György: Györgyego (taką formę znalazłam w encyklopedii PWN pod hasłem Apponyi) czy Györgya (analogicznie do Nagy, Nagya)?
Pozdrawiam!
Słowniki ortograficzne PWN podają, że nazwiska zakończone na -gy (a pewnie dotyczy to też imion) odmieniają się jak rzeczowniki pospolite, np. łabędź. Imię György wymawiamy w takim razie [dźordź], a odmieniamy jak rzeczowniki, tzn. György, DB. Györgya, C. Györgyowi, WMs. Györgyu, N. Györgyem. W zapisie nazw węgierskich nie stosujemy apostrofu.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski