Heike Kamerlingh Onnes

Chciałbym prosić o poradę, jak poprawnie powinno się odmieniać przez przypadki imię i nazwisko holenderskiego fizyka i noblisty, które w mianowniku brzmi: Heike Kamerlingh Onnes.
Sposób odmiany nazwiska lub imienia zależy od tego, jak jest ono zakończone w wymowie. Imię Heike, jako że jest zakończone na -e, odmieniamy przymiotnikowo (D. Heikego, C. Heikemu, B. Heikego, N. Heikem, Ms. (o) Heikem). Oba człony nazwiska kończą się spółgłoską, a zatem są odmieniane rzeczownikowo – D. Kamerlingha Onnesa, C Kamerlinghowi Onnesowi itd.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski