Historica

Pod adresem www.historica.pl znajduje się portal historyczny „Historica” (nazwa wymawiana przez większość użytkowników jako „Historyka"). Jaki powinien być dopełniacz nazwy: Historicy, Historiki, a może – choć to dziwnie wygląda – Historyki? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
Skoro polonica zostały spolszczone i mogą być pisane polonika, a w dopełniaczu wyłącznie poloników, to i Historica (słowo mające tylko liczbę mnogą i znaczenie 'zagadnienia historyczne') w przypadkach zależnych powinny być pisane przez k: Historików, Historikom itd.
Mirosław Bańko