Hubertusowie Ósmi

W grze nazywam się HUBERTUS ÓSMY. Chcę, aby moja drużyna nazywała się tak jak ja – czyli HUBERTUSI ÓŚMI? Czy ta forma liczebnika jest poprawna? Liczebnik ósmy ma odmianę przymiotnikową, więc chyba jednak ta śmieszna forma jest poprawna. Niemniej proszę o pomoc eksperta.
Z góry dziękuję.
Nie jestem pewien, czy powinno być óśmi, myślę, że raczej ósmi. Wprawdzie odmieniamy np. jasny – jaśni, ale litery m i n nie zachowują się jednakowo, por. w miejscowniku truciź-nie, ale truiz-mie. Korzystne dla Pana rozwiązanie podaje jednak Schematyczny indeks a tergo polskich form wyrazowych prof. Zygmunta Saloniego: są tu obecne obydwie formy.
Gorzej z Hubertusem: odradzam stosowanie formy Hubertusi (jak garbusi, krakusi, Zulusi), polecam raczej formę Hubertusowie (jak Prusowie, Rusowie). Mityczny Argus był jeden, ale gdyby udało się ich rozmnożyć, to mielibyśmy formę Argusowie, tak jak już mamy w przenosnym użyciu argusowie.
Mirosław Bańko, PWN