I nie tylko…

Czy umieszczanie wyrażenia i nie tylko na końcu zdania jest – jak twierdzą niektórzy – zmorą współczesnego języka pisanego, a tym samym błędem językowym? Dla jasności podaję przykłady: Niebanalne jeansowe stylizacje na co dzień i nie tylko, Poznali tajemnice kodowania i nie tylko, Ćwiczenia dla jąkających się i nie tylko.
Wyrażenie i nie tylko samo w sobie nie jest błędne, natomiast jest charakterystyczne raczej dla języka potocznego, a więc niewłaściwe np. w tekstach naukowych.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski