II wojna światowa

Dzień dobry.
Czy to prawda, że możemy pisać wielkimi literami: II Wojna Światowa?
Możemy – pozwala na to przepis o użyciu wielkiej litery „ze względów uczuciowych i grzecznościowych”, odnoszący się m.in. do pisowni „nazw wydarzeń dziejowych” (za Wielkim słownikiem ortograficznym PWN, par. 19.1–19.3; na liście haseł tego słownika podano jednak wyłącznie zapis małymi literami).
Mirosław Bańko, PWN