Ideogram ×

Dzień dobry,

Mam pytanie: Czy rozdzielczość monitora, bądź innego sprzętu, zapisujemy jako 1725x2566px, czy ze spacjami 1725 x 2566 px, czy może żaden z tych zapisów nie jest poprawny.

Pozdrawiam.

Ideogram zastępujący wyraz na lub razy, stosowany pomiędzy liczbami zapisanymi cyfrowo, to matematyczny znak mnożenia (×), a nie litera iks (x). Składa się go z odstępem po obu stronach, a więc rozdzielczość monitora zapiszemy jako np. 1725 × 2566 px.

Adam Wolański