Ile kropek na końcu?

Czy po użyciu na końcu zdania skrótu zawierającego kropkę znowu stawiamy kolejną kropkę lub znak interpunkcyjny? Np. Mój brat pracuje w Amica S.A.. czy Mój brat pracuje w Amica S.A.
Jeśli na końcu zdania występuje wyrażenie (np. skrót, skrótowiec lub inicjał) zakończone kropką, to już tej kropki nie powielamy. Poprawnie zatem jest: Mój brat pracuje w Amica S.A.
Inaczej byłoby, gdyby wyrażenie zawierające kropkę stało w nawiasie lub cudzysłowie – wówczas należałoby kropkę powtórzyć (w innej funkcji), np.: Mój brat pracuje w znanej firmie (Amica S.A.).
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski