Imię Broggha

Witam,

przyjechała do nas koleżanka z wymiany, która ma dość nietypowe imię – Broggha. Jak powinniśmy je prawidłowo odmieniać przez przypadki? Każde z nas ma inny pomysł i już się pogubiliśmy, jak powinno być właściwie.

Będziemy wdzięczni za pomoc.

N.

Niestety nie piszą Państwo, skąd przyjechała koleżanka i jak w postaci oryginalnej wymawia się jej imię. A wiele od tej wymowy zależy. Jeśli w zakończeniu tego imienia mamy [ga] (tzn. h jest nieme), to odmiana może przyjąć następujący wzór:

M. Broggha

D. Brogghi

C. Brodze

B. Brogghę

N. Brogghą

Ms. Brodze

Adam Wolański