Impeachment

Dzień dobry! Czy da się utworzyć czasownik (lub imiesłów) od słowa impeachment? I czy istnieje polski odpowiednik tego słowa?

Szanowny Panie,

wyraz impeachment nie jest zaadaptowany do polszczyzny, nie tworzy (na razie) wyrazów pochodnych. Nie mamy więc czasownika, który nazywałby poddanie kogoś procedurze impeachmentu. Nie istnieje też w naszym języku jednowyrazowy odpowiednik tego słowa.

Z pozdrowieniami

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski