Implikacja socjologiczno-społeczna

Dobry wieczór

Na państwa prośbę upraszczam pytanie co oznacza sformułowanie inplikacja -socjologiczno -społeczna?

Dziękuję i pozdrawiam A

Szanowna Pani,

domyślam się, że chodzi o wyrażenie implikacja socjologiczno-społeczna. Jeśli nie ma ono specyficznego znaczenia ukształtowanego w naukach społecznych, to należy je rozumieć jako luźne połączenie słów. Implikacja (jeśli nie jest terminem z zakresu logiki) to inaczej konsekwencje, następstwo czegoś. Socjologiczny to przymiotnik od rzeczownika socjologia ('nauka o społeczeństwie'), a społeczny to przymiotnik od wyrazu społeczeństwo. Nie znam kontekstu, w którym interesujące Panią wyrażenie zostało użyte, a zatem nie mogę podać dokładniejszej interpretacji.

Z pozdrowieniami

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski