Indie czy India?

Dzień dobry.
Podróżuję często do Indii i mam problem z używaniem nazw India i Indie. Kiedy mówić o Indii, a kiedy o Indiach? Np. w zdaniu: „Miejscowość Kalipur leży w Indii/Indiach (?) w stanie Assam”.
Dziękuję i pozdrawiam.
Maciej Obiegły
Postanowiłem ułatwić sobie zadanie i zacytować fragment Słownika wyrazów kłopotliwych (wyd. 1 i 2, z następnych wydań hasło znikło):
Od XV do XIX w. znana była żeńska forma India, w słowniku Lindego zanotowana obok współczesnej formy Indie. Później poszła w zapomnienie i w przedwojennych encyklopediach jej nie ma. Przypomniało ją w 1959 r. Polskie nazewnictwo geograficzne świata PWN, zalecając rozróżnienie: India na oznaczenie państwa, Indie na oznaczenie obszaru geograficznego obejmującego też kilka sąsiednich państw. Wkrótce potem współczesne Indie przezwała Indią Wielka encyklopedia powszechna PWN, a z nią wiele książek wydanych w latach sześćdziesiątych. Od początku jednak wprowadzenie nazwy India wzbudzało kontrowersje i ostatecznie nazwy tej poniechano.

Wniosek: może Pan mówić Indie zarówno wtedy, gdy myśli Pan o państwie indyjskim, jak i wtedy, gdy myśli Pan o Półwyspie Indyjskim. Nazwę India należy dziś uważać za przestarzałą.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski