Instalacja patriotyczna

Czy można określić budowlę,  konkretnie Łuk Zwycięstwa, że jest to instalacja patriotyczna?

W programie uroczystości niepodległościowych 11 listopada organizator napisał: Odsłonięcie instalacji patriotycznej Łuk Zwycięstwa.

Czy takie określenie jest poprawne? Prosiłbym o rozwianie moich wątpliwości.

Instalacja to 'kompozycja przestrzenna wykorzystująca układ przedmiotów z otoczenia lub przetworzonych przez artystę, które mają nieść jakieś przesłanie artystyczne' (Wielki słownik języka polskiego ze słownikiem wyrazów bliskoznacznych PWN). Jeśli wspomniany łuk tryumfalny ma taki właśnie charakter, to określenie instalacja patriotyczna nie powinno budzić zastrzeżeń. Jeśli jednak jest to budowla w formie łuku, to właściwsze wydaje się określenie budowla (patriotyczna).

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski