Inteligencja, czyli o różnicy między słownictwem ogólnym a specjalistycznym

Czy określenie To jest człowiek inteligentny ma jeszcze sens, skoro posiadamy 7-9 rodzajów inteligencji ?
Dziękuję za odpowiedź
Przymiotnik inteligentny należy do słownictwa ogólnego – nazywa cechę polegającą na zdolności rozumienia, uczenia się i kojarzenia faktów oraz umiejętności wykorzystania tej zdolności w działaniu. Rzeczywiście, nie odnosi się do takich rodzajów inteligencji, jak inteligencja emocjonalna czy inteligencja społeczna. Te zjawiska są na razie opisywane głównie w literaturze specjalistycznej (psychologicznej), do niedawna nie były znane ogółowi społeczeństwa. Dlatego w języku ogólnym inteligencją nazywamy głównie aspekt poznawczy zjawiska – do tak rozumianej inteligencji odnosi się (w polszczyźnie ogólnej) przymiotnik inteligentny.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski