Intermarché i Bricomarché

Dzień dobry.
Interesuje mnie dokładna etymologia nazw sieci supermarketów Intermarché oraz Bricomarché, co oznaczają te nazwy?
Dziękuję.
Obie nazwy mają wspólną część: marché – jest to wyraz języka francuskiego o znaczeniu 'targ, hala targowa, rynek; ogólnie: kupno, interes'. Cząsteczka inter-, łacińskiego pochodzenia, współcześnie o zasięgu internacjonalnym, znaczy 'między, wspólny', tu przekazuje znaczenie 'sieć handlowa międzymiastowa, międzynarodowa'. Cząsteczka brico- zapewne nawiązuje do ang. brick ‘cegła’, franc. brique ‘cegła’; por też ang. bric-a-brac ‘ozdoby mieszkania, antyki, bibeloty’. Nazwa odnosi się do supermarketów branży budowlanej (tzw. „dom i ogród”).
Krystyna Długosz-Kurczabowa, Uniwersytet Warszawski
    (…) zdaje się, że cząstka ta pochodzi wprost od francuskiego rzeczownika bricolage (pochodzącego od czasownika bricoler, oznaczającego majsterkowanie, prace typu „zrób to sam\'\'.
    mkciesielski@op.pl