Internet czy internet?

Dzień dobry!
Mam pytanie dotyczące pisowni słowa internet. Zwykle w różnego rodzaju tekstach występuje ono pisane dużą literą. Rozumiem, że jest to związane z nazwą własną tego medium.
Czy poprawne jest jednak pisanie tego słowa małą literą? Wg mnie internet jest już tak popularnym medium jak telewizja, radio, prasa i w tym kontekście niesłusznie nadal wyróżniamy ten wyraz pisząc go dużą literą.
Pozdrawiam,
Krzysztof Franek
Jeden z naszych ekspertów wypowiadał się już na ten temat w Poradni i opowiedział się za użyciem wielkiej litery (jego opinię można znaleźć za pomocą wyszukiwarki). Osobiście też wolę pisownię Internet, ponieważ istnieje tylko jedna taka sieć o światowym zasięgu i duża litera ją w zasłużony sposób wyróżnia. Coraz więcej osób pisze jednak internet i wydaje się, że jest to proces nieodwracalny. Niektóre z nowszych słowników akceptują już wariantywną pisownię tego słowa.
Mirosław Bańko