Internet czy internet?

Czy można zadać jeszcze jedno pytanie? Czy dopuszczalna jest pisowania internet? Czy zawsze powinna pojawiać się wielka litera?
Dziękuję.
Trudno jej nie dopuszczać, skoro tak piszą w co drugiej książce i co drugiej gazecie. Informatycy czynią jednak rozróżnienie między Internetem (siecią globalną) a internetem (częścią Internetu lub inną siecią działającą niezależnie od Internetu). Więcej o tym może Pani znaleźć w archiwum naszej Poradni. Wystarczy skorzystać z wyszukiwarki.
Mirosław Bańko