Interpunkcja modulantów

Dzień dobry,
proszę o radę: czy powinnam postawić przecinek po zwrotach co gorsza i o dziwo? Np. gdy tekst jest następujący:
„Sytuacja była niepokojąca. Co gorsza nic nie zapowiadało poprawy pogody”.
Gdybym użyła zamiast co gorsza zwrotu w dodatku, przecinek by nie wystąpił…
Z wyrazami szacunku
Stała użytkowniczka poradni
Tak, przecinek jest wskazany. Wyrazy i wyrażenia oznaczające stosunek osoby mówiącej do treści wypowiedzi (tzw. modulanty) oddzielamy – gdy mają charakter członów wtrąconych – przecinkiem.
Adam Wolański