Interpunkcja okoliczników jednorodnych współzależnych

Czy w ciągach określających np. dzień tygodnia, datę, godzinę należy oddzielać każdy z członów przecinkiem? Np. Premiera filmu już w poniedziałek, 30 listopada, o 22:00 / Pierwszy odcinek już jutro, o 21:00, na kanale XYZ? To samo tyczy się również umieszczania takich informacji na bilbordach czy w grafikach na stronach internetowych. Z graficznego punktu widzenia lepiej wygląda bez przecinków, jednak czy jest zasada określająca w takich przypadkach interpunkcję? Z góry dziękuję.

Przywołane w pytaniu konstrukcje typu: nazwa dnia tygodnia – data dzienna – godzina to tzw. okoliczniki jednorodne współzależne. Stanowią połączenie okoliczników jednej kategorii, które charakteryzują się stopniowaniem dokładności (w tym wypadku czasu). Konstrukcji tego typu nie oddziela się zasadniczo przecinkami. Takie traktowanie szeregu okoliczników tłumaczy się ich integralnością, tj. bliskimi związkami składniowo-znaczeniowymi.
Przecinek w tego rodzaju konstrukcjach byłby konieczny wówczas, gdyby kolejne okoliczniki czasu miały charakter dodatkowego uzupełnienia, niejako pomyślanego po wypowiedzeniu pierwszego z okoliczników.
Okoliczników niejednorodnych (tj. np. czasu i miejsca) także nie rozdzielamy przecinkami.

Adam Wolański