Interpunkcja przydawek równorzędnych

Chciałabym się dowiedzieć, czy w podanym poniżej zdaniu poprawnie zostały zastosowane przecinki między przymiotnikami:

„Ma jasnobrązową, długą sierść oraz obwisłe, długie uszy”.

Przywołane w pytaniu wypowiedzenie jest poprawne pod względem interpunkcyjnym. Przecinki stawiamy bowiem wówczas, gdy wymieniamy przydawki, które są dwoma równorzędnymi wyrazami, określającymi rzeczownik. Składniki takie mogłyby być połączone spójnikiem i oznaczającym równorzędność, por.

Ma jasnobrązową, długą sierść oraz obwisłe, długie uszy = Ma jasnobrązową i długą sierść oraz obwisłe i długie uszy.

Adam Wolański