Inwektywa

Czy w stwierdzeniu zachowanie chamskie, nacechowane arogancją zawarta jest inwektywa?
Z góry dziękuję za rozwianie wątpliwości.
Aby określić, czy jakieś wyrażenie jest inwektywą, należałoby ulokować je w kontekście nie tylko językowym (czyli na tle całej wypowiedzi), lecz także pozajęzykowym (czyli zbadać kto, w jakiej sytuacji, do kogo, z jaką intencją itd. mówi). Jako że nie dysponujemy takim materiałem, trudno odnieść się do pytania zawartego w liście.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski