różności imiennicze

Szanowni Państwo,
czy poniższe imiona są przyswojone przez język polski, są dopuszczalne w Polsce, funkcjonują w Polsce?
1. Zoja (Zoe?).
2. Kira.
3. Salma.
4. Gaja.
5. Alena (Alina?).
6. Mira (Mirosława?).
7. Irydion.
Z poważaniem
Czytelnik
Funkcjonują, są przyswojone i dopuszczalne. Co prawda są rzadkie, najczęściej spotykanym imieniem spośród podanych jest Alena (ok. 640 użytkowniczek), najrzadziej Irydion (nosi je 7 Polaków).
Zoja to wschodniosłowiańska forma imienia Zoe. Mira to zwykle forma skrócona od Mirosława, ale może też pochodzić od innych imion, np. Maria, Marianna. Alena może być formą pochodną od Aliny, Magdaleny, Heleny.
Jan Grzenia