Istotne znaczenie

Szanowni Państwo,
czy możemy napisać, że coś ma istotne znaczenie? Według mnie to pleonazm, ale w Korpusie znalazłam wiele przykładów użycia.
Pozdrawiam i dziękuję – nie tylko za tę odpowiedź, ale za wszystkie inne, z których korzystam codziennie.
HP
Szanowna Pani,
mówiąc, że coś ma znaczenie, mamy na myśli, że to jest istotne. Rzeczywiście więc wyrażenie istotne znaczenie ma charakter pleonastyczny. Jest ono jednak na tyle utrwalone, że nas nie razi – jest notowane nawet (jako jedna z kolokacji wyrazu znaczenie) przez Nowy słownik poprawnej polszczyzny PWN pod red. A. Markowskiego (Warszawa 1999, s. 1361).

Cieszymy się, że uważa Pani naszą pracę za pożyteczną. Postaramy się nie zawieść oczekiwań co do jej jakości.

Z pozdrowieniami
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski