Iwo i przecinek

„Echo, odbite od ścian budynków, dobiegło do uszu Iwo”. Czy tutaj dobrze postawiłam przecinki?
Dobrze, choć bez przecinków też byłoby dobrze. Osobna sprawa, nie mniej ważna, to jak posługiwać się imieniem Iwo. W poradzie sprzed 11 lat dr Jan Grzenia radził, aby odmieniać je jak w łacinie (Iwo, Iwona, Iwonowi…) albo po polsku (Iwo, Iwa, Iwu…), za najgorsze uznał pozostawianie go w formie nie odmienionej (chyba żeby towarzyszyło mu odmienione nazwisko).
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski