Izasławowicze?

Mówiąc o książętach ruskich, określamy ich po ojcu, iż byli to Światosławowicze, Wsiewołodowicze, Igorowicze itd. Ale w przypadku synów Iziasława w literaturze przedmiotu mamy formę Iziasławicze, nie zaś Izasławowicze. Czy obie formy (Iziasławicz i Izasławowicz) są poprawne?
Pozdrawiam
Zanim rozstrzygniemy podany problem, musimy ustalić, jak mamy nazywać założyciela rodu. Encyklopedie PWN podają formę Izasław jako podstawową, a jako jej wariant –Iziasław.
W związku z tym polską formą powinno być Izasławowicze (Iziasławowicze). Nie wiem jednak, czy występuje ona w tekstach, bo spotkałem tylko Iziasławicze.
Wniosek: obie formy należy akceptować, jednak w razie wątpliwości lepiej pisać Izasławowicze.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski