Ja w domum, a ty w pracyś

Dzwonię do znajomej i pytam: W domuś. Poprawne. Ona zaś odpowiada: W domum. Też może być?
Dziękuję za wyjaśnienie.
Anna K.
Jak najbardziej! Końcówki czasowników są ruchome i choć dziś rzadko korzystamy z tej ich właściwości, to nic nie stoi na przeszkodzie, by mówić: Do ciebiem szła, Z pracyś wyszedł późno, Późnoście przyszli, Po coś to zrobił itd. Oczywiście, takie konstrukcje mogą się wydawać nienaturalne, jednak są całkiem poprawne.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski