Jak dzielić wyrazy?

Jak powinno się prawidłowo dzielić wyrazy na sylaby? Na przykład wyraz okno: o-kno czy ok-no?
Pozdrawiam
Zasad dzielenia wyrazów nie da się streścić w kilku zdaniach, chyba żeby je przedstawić bardzo pobieżnie. Nie warto jednak, skoro są dobrze opisane w Wielkim słowniku ortograficznym PWN (dostępnym też na stronach WWW). Jeśli chodzi o przykład podany w pytaniu, to obydwa podziały są poprawne.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski