Jak nazwać leki?

Uprzejmie proszę o podanie prawidłowej formy nazywajęcej leki itp.:
- artykuły farmaceutyczne?
- produkty farmaceutyczne?
- farmaceutyki?
Będę wdzięczna za szybkę odpowiedź.

Z poważaniem,
Katarzyna Glibowska
Słowo leki ma wiele synonimów, m.in. lekarstwa, medykamenty, środki lecznicze, a także wymienione przez Panią artykuły (produkty) farmaceutyczne i farmaceutyki. Wszystkie te nazwy są poprawne, różnią się natomiast stylistycznie, np. medykamenty to słowo przestarzałe, dziś używane raczej w literaturze pięknej niż w pismiennictwie fachowym, a artykuły (produkty) farmaceutyczne i farmaceutyki to nazwy o charakterze dość oficjalnym. Do tego można by jeszcze dodać potoczne proszki i prochy.
Mirosław Bańko