Jak nazwać spotkanie odbywane za pośrednictwem mediów elektronicznych?

Proszę o pomoc w nazywaniu elektronicznych sposobów komunikacji. Jak jest poprawnie?
Spotkanie elektroniczne – wideo-spotkanie, e-spotkanie, elektrospotkanie, wideospotkanie?
List elektroniczny – e-mail, mejl, e-list?
Może jest jakaś zasada ogólna tworzenia takich słów.
Dziękuję!
Nazwy dotyczące elektronicznych sposobów komunikacji, usług internetowych itd. tworzymy – obecnie już dość regularnie – za pomocą cząstki e- zapisywanej z łącznikiem: e-nauka, e-konferencja, e-biznes itd. Oprócz tego konferencję na odległość możemy nazwać wideokonferencją lub telekonferencją (cząstki wideo, tele zapisujemy bez łącznika). Jeśli chodzi o list elektroniczny, to posługujemy się zapożyczeniem w wersji niezaadaptowanej: e-mail i spolszczonej: mejl. Ta druga uchodzi za mniej oficjalną.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski