Jak pisać o doktorze habilitowanym?

Szanowni Państwo,
znanym elementem etykiety akademickiej jest zwyczaj, by do doktora habilitowanego zwracać się per panie profesorze. A czy pisząc o doktorze habilitowanym jako o osobie trzeciej w liście do innego pracownika naukowego, również warto przestrzegać tej zasady, czy może należałoby postąpić jakoś inaczej?

Z wyrazami szacunku
Czytelnik
Grzeczności nigdy za wiele – jeśli piszemy o doktorze habilitowanym, to też nazywajmy go profesorem. Podobnie – gdy piszemy o lekarzu (niezależnie od tego, czy ma doktorat, czy go nie ma), nazywamy go doktorem.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski