Jak pisać po skrócie zamknietym kropką?

Czy gdy w zdaniu wymieniam datę ze skrótem roku r., powinieniem postawić po kropce należącej do tego skrótu przecinek czy też nie, tak aby było jasne, że nie jest to koniec zdania i mogę dalej pisać małą literą? Podaję przykład: „Na podstawie ustawy z dnia 05.11.2008r., zostało ustalone zobowiązanie podatkowe”.
Przecinek w przytoczonym zdaniu jest niepotrzebny, więcej nawet – jest błędem. Po skrócie zamknietym kropką piszemy tak, jakby kropki nie było (chyba że w tym miejscu kończy się zdanie, które chcielibyśmy zamknąć kropką, i wtedy oczywiście kropki nie podwajamy).
Mirosław Bańko, PWN