Jak polecamy?

Dzień dobry,
Czy w zdaniu Polecam nie szukać miłości daleko został poprawnie użyty bezokolicznik?
Pozdrawiam
Szukająca porady
Szanowna Pani,
czasownik polecać łączy się z bezokolicznikiem, jednak mimo wszystko nie powiedziałabym: Polecam nie szukać miłości zbyt daleko, gdyż szukanie miłości nie podlega poleceniom. Jeśli jednak z jakichś względów uznajemy, że można komuś wydać polecenie co do szukania miłości, to i do składni zdania nie należy mieć zastrzeżeń.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski