Jak powiedział funkcjonariusz policji…

Szanowni Państwo,
proszę o informację, czy zdanie „Jak powiedział funkcjonariusz policji, życiu i zdrowiu poszkodowanych nie zagraża niebezpieczeństwo” jest poprawne. Zwrot jak powiedział często jest używany w mediach. Czy nie powinno być powiedział, że…? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam
Obie konstrukcje są poprawne. Pierwsza („Jak powiedział funkcjonariusz policji…”) służy wskazaniu źródła informacji, dlatego jest częsta w mediach. Druga („Funkcjonariusz policji powiedział, że…”) informuje o zachowaniu policjanta.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski