Jak trudno wychowywać

Dzień dobry,
chciałabym uzyskać odpowiedź na pytanie, który z podanych zwrotów jest poprawny: wychowujemy ku wartościom czy wychowujemy do wartości?
Żadna z tych konstrukcji nie jest rozpowszechniona, obie więc budzą wątpliwości i można je rozumieć tylko przez analogię do innych, szerzej znanych, co w pewnym stopniu wpływa na ich interpretację, por. wychowywać ku wartościom jak zmierzać ku czemuś i wychowywać do wartości jak przygotowywać do czegoś.
Najlepiej chyba byłoby powiedzieć wychowujemy w wartościach (takich a takich), por. analogiczne konstrukcje w NKJP: „wychowuje w świecie katolickich wartości”, „wychowywać w poszanowaniu piękna i dobrodziejstw natury”, „wychowywać w swoim wyznaniu”, „wychowywana w duchu patriotycznym”.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski