Jak uciszać?

Szanowni Państwo,
zwracam się o pomoc w rozwiązaniu problemu związanego z uciszaniem bohaterów. Ostatnio podczas lektury taniej książki spotkałem się z zapisem Cśśś! Zaintrygowany wywołałem dyskusję wśród znajomych, podczas której zaproponowano jeszcze zapis Ćśśś. Sam zawsze posługiwałem się zwykłym Ciii. Które z powyższych form są poprawne? Czy którakolwiek?
Z góry dziękuję za poświęcony czas.
P.W.
Tego rodzaju wyrazy wykazują dużą wariancję, która może służyć celom ekspresywnym i imitacyjnym (np. Ciiiii to zapewne dłuższy dźwięk niż Ciii). Należy więc korzystać ze swobody i uciszać bohaterów (książki, jak się domyślam) tak, jak rozum i dusza dyktują.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski