Jak włącza Kraków?

Piszę w sprawie „włanczania”. Ostatnio wdałam się w dyskusję z kolegą z Krakowa, który użył formy „włańczać”. Zwróciłam mu uwagę, że powinno się używać formy włączać. Ten jednak zaczął bronić się tym, że ta niepoprawna forma jest regionalizmem krakowskim i ma pełne prawo tak właśnie mówić. Szczerze przyznam, że coś mu w to nie wierzę. Stąd moje pytanie, czy „włanczać” może być regionalizmem czy tłumaczenia te można brać na poważnie?

Z wyrazami szacunku
Ewa
Szanowna Pani,
kolega Panią – mówiąc potocznie – wkręca. Jedyna poprawna forma, niezależnie od regionu, z którego się ktoś wywodzi, to włączać [włonczać]. Forma „włanczać” jest błędem „ogólnopolskim”.

Z pozdrowieniami
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski