Jak zakończyć rozmowę?

Szanowni Państwo,
co odpowiedzieć, kiedy starsza od nas osoba na zakończenie rozmowy telefonicznej mówi Pozdrawiam? Czy pewien okres znajomości uprawnia do tego, by również pozdrowić? Jeśli nie, co zatem powiedzieć, gdy zwykle komunikujemy się telefonicznie i Do widzenia jest jakoś niezręczne. Czy może Do usłyszenia?
Jeśli czulibyśmy się niezręcznie, gdybyśmy, nawet zachęceni przez rozmówcę, skrócili dystans wobec niego, to lepiej posłużyć się formą, która – naszym zdaniem – jest odpowiednia do relacji, np. do widzenia, do usłyszenia.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski