Jak zapytać o wołacz?

Wita.
Mam pytanie – jak brzmi odmiana słowa nieznajoma w wołaczu? I jak brzmi pytanie wołacza, gdyż gdzieś wyczytałam, że forma wołacza nie ma pytania. Popularna wskazówka O! jest błędna, gdyż może sugerować niepoprawne odpowiedzi w mianowniku, np. O, samolot! O, żaba! (zamiast: samolocie, żabo).
Dziękuję
Trudno zapytać o wołacz, gdyż formy wołacza nie są związane składniowo ze zdaniem, np. nie są wymagane przez żaden czasownik ani przyimek. Można więc tylko wymienić konteksty, w których użycie wołacza jest prawdopodobne, np. „Ty…” albo nawet „Kocham cię, ty…”, „Kocham cię, mój (moja)…”. Próba użycia tych kontekstów do przykładów wymienionych w pytaniu daje następujące efekty: „Ty samolocie!”, „Kocham cię, moja żabo” i „Kocham cię, nieznajoma”.
Przy okazji: Witam czy Wita? Wiele osób odbiera Witam jako nieuprzejme (zapewne wbrew intencjom tych, którze lubią się tak witać), ciekawe, co by powiedzieli o Wita. A może to po prostu literówka?
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski