Jak zdrobnić imperium?

Kłaniam się! Czy od wyrazu imperium można utworzyć zdrobnienie? Chodzi mi np. o zwrot imperium medialne – to kojarzy się z wielkim koncernem, stacjami telewizyjnymi, licznymi gazetami itp. Jeśli jednak chcemy użyć tego zwrotu w sensie ironicznym: jednej gazety gminnej, telewizji osiedlowej itd., to przydałoby się to imperium zdrobnić. Czy to da się zrobić?
Pozdrawiam serdecznie
Rzeczowniki pochodzenia łacińskiego zakończone na -um (w liczbie mnogiej wymienne na -a) nie podlegają zdrabnianiu. O intencji ironicznej może świadczyć użycie słowa w odniesieniu do nieodpowiednich realiów. Dodatkowo można słowo takie ująć w cudzysłów, np. „Dwa pokoje, sekretarka i wysłużony komputer – całe to prasowe «imperium» można zwiedzić w minutę”.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski