Jak zwracać się do członka zarządu?

Witam,

w wielu firmach jest zarząd wieloosobowy. Jak poprawnie zwracać się do przedstawiciela kontrahenta, który nie jest prezesem firmy, a Członkiem Zarządu firmy. Przy czym nie ma on w firmie innego stanowiska (np. nie jest dyrektorem). Czy forma Pani/Panie Prezesie jest tu właściwa, bo niektórych może nieco razić? Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Forma Panie Prezesie jest w tym wypadku niewłaściwa, gdyż członek zarządu nie jest prezesem. Nie istnieje szczególny sposób zwracania się do członków zarządu (podobnie jak do członków prezydium różnych gremiów, do członków rad wydziału itd.), najstosowniejsza zatem będzie formuła ogólna Szanowny Panie (uzupełniona ewentualnie o nazwę tytułu czy stopnia naukowego, jeśli dana osoba go nosi, np. Szanowny Panie Doktorze).

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski