Jaka wojna?

Szanowni Państwo,
moje pytanie dotyczy nazw konfliktów zbrojnych. Przeglądając publikacje encyklopedyczne i serwisy naukowe, możemy natrafić na artykuły m.in. o wojnie grecko-tureckiej, wojnie francusko-pruskiej, wojnie indyjsko-pakistańskiej itd. Od czego zależy, która strona konfliktu zostaje wymieniona w nazwie jako pierwsza? Czy kolejność nie ma tutaj znaczenia i można zamiennie mówić np. o wojnie turecko-greckiej czy prusko-francuskiej?
To pytanie należałoby zadać historykowi. Z językowego punktu widzenia nie ma różnicy między wyrażeniami wojna francusko-pruska i wojna prusko-francuska. Szyk elementów w nazwie konfliktu zbrojnego wynika zapewne z tradycji.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski