Jaka to kompozycja?

Szanowni Państwo,
kompozycją jakiego rodzaju jest powieść Pawła Huellego Śpiewaj ogrody, w której kolejny rozdział zaczyna powtórzenie słów kończących rozdział poprzedni?
Z poważaniem
Elżbieta Obszyńska
Kompozycja taka nazywa się bodaj łańcuchowa. Proszę jednak zauważyć, że w naszej poradni doradzamy w sprawach poprawności językowej. Czy pytanie o setną z kolei liczbę pierwszą też by Pani do nas wysłała?
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski