Jaka transakcja, czyli o przymiotniku kartowy

Jak poprawnie określić transakcję, która została przeprowadzona przy wykorzystaniu karty płatniczej:
transakcja kartowa
transakcja płatnicza przeprowadzona kartą
transakcja elektroniczna przeprowadzona kartą płatniczą
transakcja płatnicza z wykorzystaniem karty płatniczej?
Różne kombinacje powyższych słów? Być może kilka określeń jest prawidłowych? A może mają Państwo jakieś inne propozycje?
Wszystkie wyrażenia są poprawnie zbudowane – trzy ostatnie mają charakter analityczny, a więc są najbardziej precyzyjne (wyraźnie wskazują na użycie karty płatniczej). Pierwsze wyrażenie jest ekonomiczne (składa się tylko z dwóch wyrazów), lecz będzie zrozumiałe i akceptowalne dopiero wówczas, gdy utrwali się występujące w nim użycie przymiotnika kartowy ‘związany z kartą płatniczą’. Dodam, że jego obecność jest kolejnym przejawem nasilającej się tendencji do stosowania konstrukcji złożonych z rzeczownika i odrzeczownikowego przymiotnika z sufiksem -owy (por. przerwa kawowa, przemysł growy, porady modowe) w miejsce wyrażeń z innymi typami przydawki (por. przerwa na kawę, przemysł gier, porady związane z modą). Jeszcze dwie dekady temu takie konstrukcje budziły sprzeciw językoznawców normatywistów, dziś już, jak się zdaje, mają większą akceptację (a na pewno mają akceptację społeczną).
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski