Jakie filtry?

Jak powinna brzmieć nazwa filtrujących wkładek do nosa: filtry nosowe, do nosa, czy donosowe?
Wszystkie trzy wyrażenia: filtry nosowe, filtry do nosa, filtry donosowe są poprawne. Ostatnie z nich w największym stopniu wskazuje na terminologiczny charakter, pierwsze zaś nie jest całkowicie precyzyjne – nie wskazuje na przeznaczenie wkładek.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski