Jakiego koloru są płatki róży?

Dzień dobry, mam problem z opisaniem kwiatu róży. Jest on ogólnie koloru żółtego, a brzegi płatków mają kolor miedziany. Miedź przechodzi w żółć. Opis róży zawiera taki przymiotnik: miedziano-żółty. Czy jest to poprawny zapis. Wydaje mi się, że nie. Powinien być bez łącznika. Jednak wszędzie szkółkarze stosują taką formę zapisu. Może ja nie mam racji? Proszę o radę. Sprawa dotyczy róży „Moonlight”.

Łączę pozdrowienia.
Violetta Rzeszot
Określenie miedziano-żółty wskazuje na to, że płatki są dwukolorowe: miedziane i żółte (tak jak flaga Polski jest biało-czerwona). Tu jednak mamy do czynienia z łagodnym przechodzeniem barwy żółtej w miedzianą – płatki są żółte, lecz u ich szczytu żółć „przeplata się” z miedzią. W takim wypadku zapiszemy: miedzianożółty.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski