Jan Nowak czy pan Jan Nowak?

Jak będzie poprawnie: zaproponować osobę Jana Nowaka czy zaproponować osobę pana Jana Nowaka?
Obie formy są poprawne, jednak pierwsza jest bardziej oficjalna niż pierwsza. W sytuacjach, które wymagają bardziej osobistego potraktowania danej osoby, powiemy zaproponować osobę pana Jana Nowaka lub nawet zaproponować pana Jana Nowaka. W sytuacjach oficjalnych (a także np. w tekstach protokołów, sprawozdań itd.) posłużymy się formułą bardziej oficjalną – tą bez nazwy pan.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski