Jan Syla

Proszę o pomoc w odmianie przez przypadki nazwiska Syla.

Czy poniższe odmiany są poprawne?
Mianownik: Jan Syla
Dopełniacz: Jana Syli
Celownik: Janowi Syli
Biernik: Jana Sylę
Narzędnik: Janem Sylą
Miejscownik: Janie Syli
Wołacz: Janie Sylo

Problem pojawił się podczas pisania upoważnienia. Oto fragment: Upoważniam Panią X do odbioru mojego dziecka, Jana Syli, na dodatkowe zajęcia z języka angielskiego. Czy ta odmiana jest poprawna? A może bezpieczniej pisać Jana Syla?
Forma Syla (w zdaniu „Upoważniam Jana Syla do odbioru…”) sugeruje, że mowa o osobie o nazwisku Syl. Nazwisko Syla odmienia się tak jak rzeczownik żeński (np. sala), a więc podana w pytaniu odmiana jest poprawna (z wyjątkiem wołacza, w którym dla nazwisk wołacz jest równy mianownikowi).
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski