Jebs

Dzień dobry!
Nie mogę znaleźć ani w słowniku, ani w poradni słowa jebs, które pozostaje popularne w niektórych kręgach młodzieżowych. Czy należy to słowo traktować jako wulgaryzm, tak jak np. kurde, które w słowniku się znajduje? A może to określenie nienacechowane i młodzież może je stosować na lekcji – co dla mnie jednak nie wydaje się oczywiste…

Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.

Z wyrazami szacunku,
Danuta M.
Szanowna Pani,
słowo, które Pani przywołała, ma wulgarny charakter, a to z racji podobieństwa do pewnego bardzo wulgarnego czasownika. Nic więc dziwnego, że uważa Pani używanie go na lekcji za niestosowne.

Z pozdrowieniami
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski